مدیریت
آقای داود درجزینی
   
 
  حدیث روز  
حدیث روز
 
  کادر دبیرستان  
     
 
👈سخنی با همکاران همراه،اولیا گرامی و دانش آموزان عزیزم👉  

حال که استقبال از جان جهان 💓، قطب عالم امکان امام زمان(عج) با رویش گل‌های نرگس🌼 و نسترن تقارن یافته🎊  ودر  آغاز سال نو، قدم در قرن جدید میگذاریم ، خرسندیم که  جز انسان هایی باشیم که در دو قرن متفاوت هجری شمسی و میلادی زیسته ایم.
خواهشمندم به نکات زیر توجه کنیم👇👇👇
🛑۱-در تمامی امور به خداوند و اهل بیت علیهم السلام توکل کنیم و در انجام وظایف الهی خود  کوشا باشیم.
👈جامعه نیازمند انسان های متخصص و متعهد می باشد.
🛑۲-یکدیگر را حلال کنیم  و نسبت به کاستی های دیگران بخشایش پیشه کنیم.
🛑۳-نسبت به یکدیگر 🫂و طبیعت سخاوتمند🏞️  مهربان باشیم.
🛑۴-مراقب سلامتی خود و اطرافیان خود باشیم.
🛑۵-برای رسیدن به موفقیت🏆 هر روز نسبت به روز قبل بیشتر تلاش کنیم.🥇
🛑۶-توقعات خود را از اطرافیان کاهش دهیم و متکی بر خود باشیم.
🛑۷-یادمان باشد کار آموزش و پرورش کار تیمی است و باید نقاط ضعف یکدیگر را بپوشانیم.
🛑۸-برای گذر از مشکلات اقتصادی قناعت و صرفه جویی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و به جای غر زدن و دنبال مقصر گشتن تلاش خود را برای انجام وظایف محوله کاری بیشتر از قبل کنیم.
👈یادمان باشد رویاها دست یافتنی هستند مشروط به تلاش شبانه روزی ما👉
🛑۹-از هر فرصتی برای شاد زیستن👪 استفاده کنیم.
🛑۱۰-دانش آموزان عزیزم روزها به سرعت میگذرند و بزودی خرداد ماه و امتحانات نوبت دوم حضوری فرا خواهد رسید، از تعطیلات نوروزی برای جبران عقب ماندگی درسی استفاده کنید
🌹برنامه ریزی مطلوب بشرط اجرای خوب ضامن موفقیت شماست🌹
🌺از اولیا عزیزم خواهشمندم بعنوان امین ما در منزل ناظر درس خواندن فرزندان خود باشند.
⭐انشاالله امتحانات میان نوبت دوم از👈 ۱۶ فروردین 👉در هر سه پایه آغاز خواهد شد. انتظار این است که با تلاش همه ارکان مدرسه شاهد رشد میانگین معدل نسبت به امتحانات نوبت اول باشیم.⭐
💥آمادگی لازم را داشته باشید که با کاهش روند بیماری در جامعه کلیه کلاسها به صورت حضوری برگزار گردد و از آموزش مجازی خداحافظی کنیم.💥
از دانش آموزان سال دوازدهم خواهشمندم با جدیتی مثال زدنی و خستگی ناپذیر در روزهای پیشرو تلاش کنند تا به فضل الهی در امتحانات خرداد و کنکور سربلند از آزمون ها بیرون بیایند و گل لبخند را به پدر و مادر و کادر مدرسه هدیه نمایند.
عزیزانم برای شروع هیچگاه دیر نیست.
مطمئن باشید اگر از امروز هم شروع کنید در امتحانات خرداد سرافراز خواهید بود.🏅
اصلا و ابدا نا امید نشوید🥺 تمام کسانی که نتیجه گرفته اند در ماه های فروردین و اردیبهشت که رقبا یا خسته اند یا نا امید🥱، خستگی ناپذیر تلاش کرده اند.
بقول معروف رمز موفقیت🚀 در مسابقه اتومبیل سواری🚗 گاز دادن🏎️ در مواقعی است که بقیه ترمز زده اند.
برای ساختن رویاها
توکل بخدا،گوش فرا دادن به نصایح اولیا و اجرای برنامه های مشاورین، معاونین و مطالعه جزوات دبیران و کتاب های درسی توصیه میشود.
دانش آموزان پایه دوازدهم در ایام نوروز تماس خود را با مشاورین و معاون پایه قطع نکنید و بطور مستمر با آنها در ارتباط باشید.
با احترام
داود درجزینی
مدیریت دبیرستان هیات امنایی امام علی(ع)
     
 
مدیریت  
آقای داود درجزینی با 28 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش به عنوان مدیریت دبیرستان در مدرسه حضور دارند. ایشان دارای مدرک لیسانس در رشته ریاضیات هستند و 5 سال است که مدیر دبیرستان هیات امنایی امام علی (ع) هستند.
     
 
     
سخنان مدیریت
 
.
 
     
 
مدیریت دبیرستان  
 

نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و فعالیتهای فوق برنامه و مراقبت در پیشرفت امور آموزشی ، پرورشی و اداری مدرسه بر مبنای برنامه های مصوب .

ـ هدایت و همكاری با كاركنان آموزشی و اداری در حسن اجرای برنامه ها و وظایف مصوب و راهنمائی آنان در جهت هماهنگ ساختن فعتلیتهای روزانه و نیل به كیفیت مطلوی جریان كار آموزشی ، تربیتی و اداری مدرسه .

ـ اقدام به تشكیل شوراها بویژه شورای معلمان و گروههای آموزشی ، پرورشی و نظارت مستقیم بر فعالیت آنان از طریق شركت مستمر در جلسات مربوط و ارسال پیشنهادهای ارائه شده به اداره متبوع جهت اقدام لازم .

ـ تشكیل جلسات عمومی اولیاء دانش آموزان و كلاسهای آموزش خانواده برای آنان .

ـ اقدام به تشكیل انجمن اولیاء و مربیان كشور در جلب مشاركت اولیاء دانش آموزان در انجام امور واحد آموزشی و تشكیل جلسات و انجام فعالیتهای مربوط به ان بر طبق اساسنامه و دستورالعملهای صادره از طرف وزارت آموزش و پرورش و نظارت برحسن اجرای وظایف انجمن اولیاء و مربیان .

ـ حضور در كلاس درس معلمان ومربیان ومشاهده روش كاروتدریس آنان و مشاوره برای اصلاح پیشبرد روشها .

ـ دعوت از روحانیوین و صاحبنظران و اساتید متعهد و اگاه به مسائل تعلیم و تربیت بمنظور انجام مشاوره و راهنمائی و ایجاد هماهنگی بین اولیاء و مربیان در اجرای شیوه های تربیتی و ارتقاء فكری علمی و ایمان كاركنان مدرسه با هماهنگی منطقه ذیربط .

ـ بررسی و شناسائی معلمان و مربیان و دیگر كاركنان مدرسه كه نیازمند به دوره های بازآموزی و كار آموزش هستند و معرفی آنان به اداره متبوع جهت اقدام لازم .

ـ كوشش و تلاش مستمر در جهت رعایت موازین اسلامی از سوی كاركنان و دانش آموزان و آشنا كردن دانش آموزان با مسائل مذهبی و اخلاقی و ترغیب آنان در این زمینه .

ـ شركت فعال در دوره های كارآموزی و گردهم آئیها جلسات پرورشی ، آموزشی و اداری كه از طرف وزارت آموزش و پرورش و سازمانهای مربوط تشكیل میشود و كوشش در بهره گیری از نتایج بررسیها برای بهبود امور آموزشی ، پرورشی و اداری مدرسه از طریق طرح مسائل مربوط در شوراهای معلمان و مربیان و دیگر كاركنان .

ـ نظارت بر رفتار و رابط دانش اموزان و كاركنان مدرسه و اتخاذ روشها و تدابیری كه همكاری و هماهنگی صمیمانه بین آنان را فراهم اورد .

ـ كسب اطلاع مستمر و دقیق از پیشرفت یا عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان و همكاری و تبادل نظر با اولیاء و راهنمائی انان جهت نیل به پیشرفت كار مدرسه و رفع دشواریها .

ـ ابلاغ كتبی نتایج امتحان دانش آموزان و اعلام نظریات معلمین به اولیاء دانش آموزان بمنظور بررسی علل رشد یا افت تحصیلی .

ـ كوشش در گسترش فضای مدرسه و تجهیز آن به نمازخانه ، سالن سخنرانی ، كتابخانه و وسایل ورزشی بهداشتی و وسایل آموزشی ، پرورشی دیگر با بهره گیری از همكاری و خدمات فكری و اجرائی اولیاء و انجمن اولیاء و مربیان و افراد خیر .

ـ نظارت و مراقبت در استفاده از وسایل كمك آموزشی و ثبت فعالیتهای انجام شده از سوی معلمان در دفاتر ذیربط و اهتمام در آماده نگهداشتن تجهیزات وسایل كار و امكانات برای استفاده مطلوب دانش آموزان و دخالت دادن و چگونگی فعالیت در دروس عملی در ارزشیابی .

ـ كوشش در انجام فعالیتهای تربیتی و اجتماعی دانش آموزان از طریق تشكیل گروهها و انجمنها دانش آموزی با رعایت مقررات .

ـ همكاری و هماهنگی با سایر سازمانها و نهادها براساس ضوابط مقرر .

ـ اقدام به ایجاد محیطی كاملاً مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان به خدا و تقوی و پیشگیری از نفوذ آفات فكری و اخلاقی و شكوفا شدن استعدادها .

ـ نظارت دقیق بر نحوه رفتار و كردار و پوشش اسلامی دانش اموزان در داخل و خارج از مدرسه براساس موازین و دستورالعملهای مربوط .

ـ نظارت براجرای مراسم صبحگاهی و برگزاری نماز جماعت .

ـ سعی در شناخت دانش آموزان كم بضاعت و ایجاد زمینه كمك با حفظ شئون و شخصیت آنان .

ـ نظارت برحسن اجرای امتحانات كتبی ، شفاهی و عملی و نحوه تصحیح اوراق امتحانی دانش آموزان از سوی معلمان .

ـ اهتمام در مورد شناسائی دانش آموزانی كه ناهنجاریهای رفتاری ، نارسائیهای اخلاقی و مشكلات خانوادگی دارند با همكاری معلمان و ادقام در اصلاح و رفع مشكلات آنان به طرق مقتضی .

ـ نظارت بر حسن اجرای امتحانات تشخیصی ، تدریجی ، پایانی دانش اموزان با رعایت مفاد آئین نامه و دستورالعملها .

 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
با سلام و درود
🙏 آرزوی سلامتی و بهترین ها را برای دوستان عزیزم از پیشگاه🕋 حضرت حق دارم همچنین🎉🎊 اعیاد اول شعبانیه را خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنم و🎆گرامی میدارم سالروز ملی شدن صنعت نفت را به همت فرزندان غیور و میهن پرست این سرزمین. 
سال ۹۹ با خاطرات😝 تلخ و 😢تلختر ،😄شیرین و 😂شیرین ترش در آستانه تمام شدن است و 🕜ساعاتی دیگر به آخرین سال قرن وارد خواهیم شد.
امسال ویروس کرونا😷 باعث شد، جسما از هم دور شویم و دل هایمان💞 را بهم گره بزنیم.
باعث شد ، قدر 👭با هم بودن👬 را بدانیم و 💌دلتنگ دیدار هم شویم.
تجربه هایی نو کسب نماییم و در 💦📚خوانش دروس بمست خود خوانی حرکت کنیم ، آموزش را طور دیگری لمس کنیم و به این نتیجه برسیم آموزش حضوری جایگزین ندارد.
در دنیای 📲مجازی💻 (آموزش و یادگیری) تجربیات جدیدی کسب کردیم و ره صد ساله را یک ساله پیمودیم.
قدر 🌄🌳طبیعت را دانستیم و نعمت های بیشمار خداوند و عظمت و قدرتش را  با تمام وجود درک کردیم.
ان شاالله تا 💉واکسیناسیون عمومی ، نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا خود و اطرافیانمان 🛌بیمار نگردیم و از 🌊موج آخر در امان باشیم و در دقایق تلف شده این بیماری گل بخودی نزنیم.
دوستان ، آموختیم در مواجه با مشکلات ساده انگاری نکنیم تا اسیر ⁦🌪️⁩⁦⛈️⁩طوفان های سهمگین بلایا و مصائب نشویم.
 ایام در گذر است و بزودی فصل آخر آموزش فرا خواهد رسید ، 👈🌟«فصل امتحان»🌟👉.
در ایام باقیمانده تلاشتان را 💯صد چندان کنید،خم به ابرو نیاورید،💪مرد میدان عمل باشید و در یک کلمه «سرباز آموزش»
⁦🇮🇷⁩شهید حاج قاسم سلیمانی⁦🇮🇷⁩ چه زیبا خود را سرباز نامید.👮سرباز یعنی گوش به فرمان فرمانده. 
یک سرباز وقتی فرمانی میشنود آن را تجزیه و تحلیل نمیکند فقط به آن عمل میکند.
به فرماندهان خود که همانا دبیران،مشاورین و معاونین شما می باشند اعتماد داشته باشید و گوش به فرمان ایشان باشید.
مطمئن باشید فرماندهان شما از 🏅موفقیت شما بیشتر از شما شادمان خواهند شد.
بدانید رمز موفقیت شما پس از توکل به خداوند فقط یک کلمه است:🏃تلاش
دوستانم در این روزهای باقی مانده تلاش درسی را با سخت کوشی معنی کنید.
به امید آنکه🌈 موفقیت شما خوبان را در تابستان ۱۴۰۰ 🎊جشن🎁 بگیریم.
پیشاپیش فرا رسیدن نوروز باستانی و عید بزرگ شیعیان ولادت صاحب عصر و زمان آقا و مولایمان را خدمت شما دانش آموزان و اولیای محترم تبریک و شاد باش عرض میکنم و برایتان از خداوند سلامتی و شادکامی آرزومندم.
با احترام
داود درجزینی مدیریت دبیرستان هیات امنایی امام علی(ع)
۲۹ اسفند ۱۳۹۹